UYN świętuje zwycięstwa Vhlovej i Pinturault w alpejskim Pucharze Świata!
30 March 2021
Rollerblade Polska szuka Ambasadorek/Ambasadorów marki
12 May 2021
Pokaż wszystko

Israel Start-Up Nation nosi bieliznę kolarską UYN

Włoska marka UYN jest nowym partnerem drużyny kolarskiej, na czele której stoi czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome. UYN wesprze sportowców podczas wyścigu swoją najnowocześniejszą bielizną, a w chwilach odpoczynku – nowymi skarpetami i butami.

Sukces buduje się od podstaw. Dotyczy to sportu, ale także odzieży. Dlatego zespół kolarski Israel Start-Up Nation wybrał bieliznę techniczną UYN – Unleash Your Nature i wierzy w udany sezon.

Włoska marka jest nowym partnerem izraelskiej drużyny kolarskiej, na czele której stoi czterokrotny zwycięzca Tour de France, Chris Froome, a jej skład jest pełen mistrzów, takich jak Andre Greipel, Daniel Martin, Sep Vanmarcke, Michael Woods i Alex Dowsett. UYN będzie wspierać izraelską drużynę World Tour zarówno podczas wyścigów, dzięki swojej wysokowydajnej bieliźnie, jak i w ważnych momentach regeneracji, dzięki skarpetom i nowym butom z wełny merynosów.

BIELIZNA DLA ZWYCIĘZCÓW: OD NARCIARSTWA DO KOLARSTWA

Wprowadzony na rynek jesienią 2018 roku, UYN stał się już jedną z wiodących marek w świecie sportu. Bielizna techniczna UYN jest w całości wyprodukowana we Włoszech, w zakładzie produkcyjnym Asola (prowincja Mantua) i jest opracowywana we współpracy z najlepszymi sportowcami na świecie. W narciarstwie alpejskim UYN – oficjalny dostawca dziewięciu drużyn narodowych – podczas ostatniego sezonu zimowego przyczynił się do zwycięstwa w Pucharze Świata mężczyzn (Pinturault) i kobiet (Vlhova) oraz pomógł w zdobyciu dziesięciu złotych medali świata. Teraz technologia i know-how włoskiej marki wraz z zespołem Izraela docierają na szczyt profesjonalnego kolarstwa.

25% LŻEJSZA, 50% SZYBCIEJ SCHNĄCA, 100% NATURALNA

Warstwa podstawowa odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu sprawności ciała i utrzymaniu odpowiedniej temperatury podczas uprawiania sportu. Bielizna UYN ENERGYON i UYN MOTYON, którą będą nosić sportowcy izraelskiej drużyny, jest wykonana z NATEX, ekskluzywnego włókna UYN otrzymywanego z oleju rycynowego. W odróżnieniu od tradycyjnego nylonu pochodzącego z ropy naftowej, Natex wysycha o 50% szybciej i sprawia, że ​​odzież sportowa jest o 25% lżejsza. Powoduje to szybkie wchłanianie potu i doskonały komfort.

Aby stawić czoła wysokim temperaturom i intensywnym momentom wyścigowym, UYN opracował system FLOWTUNNELS, zaawansowaną kombinację mikrootworów i trójwymiarowych kanałów, które zwiększają przepływ powietrza między skórą a tkaniną i obniżają temperaturę ciała. Dzięki FLOWTUNNELS większy ruch skutkuje większą mocą chłodzenia.

Co więcej, swoboda ruchów i brak ucisku to równie kluczowe cechy, które pozwalają rowerzyście przez długie godziny skupić się na wydajności bez rozpraszania uwagi. Z tego powodu inżynierowie UYN wprowadzili technologię HYPERMOTION: obszar ramion jest wykonany jako jeden element, bez jakichkolwiek szwów, które mogłyby powodować dyskomfort. Innowacyjna konstrukcja zapewnia lepsze wsparcie mięśni i gwarantuje naturalny zakres ruchu.

SUPER KOMFORT PPRZED I PO WYŚCIGU

Najlepsze wyniki wyścigowe zaczynają się poza wyścigiem. W chwilach relaksu i koncentracji przed jazdą na siodełku lub w kluczowej fazie regeneracji. UYN będzie również wspierać Froome i jego kolegów z drużyny w tych decydujących momentach. Skarpety UYN CYCLING LIGHT o asymetrycznej, elastycznej strukturze i technologii COOL AIR FLOW wspomagają krążenie krwi i zapewniają zawsze wentylację stopy.

Ultra oddychające buty UYN X-CROSS zapewniają komfort  dzięki elastycznej jednoczęściowej cholewce, która otula stopę o niezwykłe właściwości wełny merynosów: miękka, naturalnie termoregulująca, antyzapachowa. Podeszwa z wkładem z trzciny cukrowej sprawia, że ​​but jest niezwykle lekki (około 200 gramów) i sprężysty. Idealny do odzyskania energii po wysiłku lub przygotowania się na kolejne wyzwanie.

Cytując Kjella Carlströma, dyrektora generalnego Israel Start-Up Nation

«Jesteśmy bardzo podekscytowani połączeniem sił z UYN. W sporcie zawodowym każda przewaga, jaką możesz uzyskać, jest ważna i naprawdę wierzymy, że ta współpraca przyniesie zespołowi ogromne korzyści w tym roku dzięki zaawansowanej technologicznie bieliznie, skarpetach i obuwiu UYN ».

Jak powiedział Marco Redini, CEO UYN – Unleash Your Nature

„Po naszym sukcesie w sportach zimowych jesteśmy gotowi odgrywać wiodącą rolę również w profesjonalnym kolarstwie na najwyższym poziomie. Partnerstwo z zespołem Israel Start-Up Nation nie jest punktem wyjścia dla UYN, ale raczej okazją do opracowania najbardziej wydajnych i zaawansowanych technicznie produktów dzięki informacjom zwrotnym od najlepszych kolarzy na świecie ».